середу, 29 квітня 2020 р.

Обласні педстудії: Гончарство, керамічна народна іграшка, декоративна народна скульптура, ліплена з глини.

29 квітня в онлайн режимі були проведені заключні заняття обласних педстудій на базі Фастівської школи народної майстерності з теми «Гончарство та кераміка  як складові формування національної свідомості»(Древецький А.А.) та «Вивчення традиційних технік соломоплетіння »(Пількевич О.М.) для  вчителів освітньої галузі «Мистецтво», керівників гуртків художнього спрямування .

Просимо слухачів виконати домашнє завдання,заповнити анкети, та надіслати електронною поштою до ФШНМ: fshnm@ukr.net

План-конспект заняття

Тема: Орнамент головний характерний елемент народного образотворчого мистецтва. Гончарство, керамічна народна іграшка, декоративна народна скульптура, ліплена з глини.

Мета: довести самобутність виникнення орнаментів, їх різноманітність, використання орнаментів в народному декоративно-прикладному побутово-ужитковому мистецтві. Розвивати самостійність та охайність в ході виконання роботи. Виховувати естетичний смак, почуття прекрасного.
Тип заняття: Урок використання знань, умінь та навичок.

Обладнання та матеріали: 
Для вчителя – наочність - ілюстративний матеріал з  прикладів українського декоративно-прикладного ужиткового мистецтва, творчості народних майстрів України гончарства та ліплення.
Для учнів – конспекти, папір – Ф-4А, олівці, глина, стеки, петлі.
Заняття розраховане на три уроки.



Хід уроку № 1:

Організаційна частина - 4 хв.
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація знань учнів.
1. Бесіда :
- Що таке риска?
- Що таке лінія?
- Що таке штрих?
- Що таке об’єм та форма?
III. Оголошення теми і мети  уроку.
 «Виникнення орнаменту. Види орнаменту.»

Основна частина - 27 хв.
IV. Засвоєння нових знань.
1. Розгляд та аналіз ілюстративного матеріалу.
2. Викладення теоретичного матеріалу.
Види орнаменту: рослинний, геометричний, тваринний, фігуративний, мішаний.
Регіональні центри народного мистецтва в Україні:
Київщина - м. Васильків,
Дніпропетровщина – м. Опішня,
 Житомирщина – м. Коростень.
3. Рішення в рисунку композицій створення орнаменту.
V. Формування елементарних навичок.
          1. Вміння приготувати глину до виконання роботи з гончарства та ліплення (відмяти, відбити, довести до необхідної пластичної якості).
       2. Перевірка та аналіз вправ.
VI. Формування вмінь.
             1. Затвердження ескізу майбутнього виробу з глини.
                    2. Навчити працювати на гончарному крузі.
       3. Практична робота.
Завдання: створити функціональну декоративну скульптуру з гончарства та ліплення та прикрасити на вибір орнаментом.
- інструктаж по виконанню роботи;
- індивідуальна допомога (пояснення).
Заключна частина - 9 хв.
VII. Підсумок заняття.
1. Виставка виконаних учнівських робіт.
2. Обговорення та оцінювання робіт.
3. Завдання додому: повторити засвоєний матеріал по створенню орнаментів на об’ємах та площині.
4. Прибирання робочих місць.


                                 
Хід уроку № 2:


Організаційна частина - 4 хв.
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація знань учнів.
1. Бесіда :
Що таке ангоби?
Як їх використовують в орнаментах?
III. Оголошення теми і мети  уроку.
       «Нанесення орнаментів на площині та об’ємах.»
Основна частина - 27 хв.
IV. Засвоєння нових знань.
1. Використання досвіду народних майстрів гончарства та ліплення в практичній роботі.
           
V. Формування елементарних навичок.
           1. Вміння працювати на гончарному крузі.
         2. Ліплення після гончарювання в глині.
VI. Формування вмінь.
               1. Створення орнаментів в глині відповідно затвердженої композиції.
                      2. Практична робота.
Завдання: створити функціональну декоративну скульптуру з гончарства та ліплення та прикрасити на вибір орнаментом.
- інструктаж по виконанню роботи;
- індивідуальна допомога (пояснення).

Заключна частина - 9 хв.
VII. Підсумок заняття.
1. Виставка виконаних учнівських робіт.
2. Обговорення та оцінювання робіт.
3. Завдання додому: повторити засвоєний матеріал по створенню орнаментів на об’ємах та площині.
4. Прибирання робочих місць.
Хід уроку № 3:
Організаційна частина - 4 хв.
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація знань учнів.
               1. Бесіда :
Значення виробів гончарства та ліплення в побуті.
III. Оголошення теми і мети  уроку.
       «Завершення роботи по формуванню пластичних об’ємів та їх прикрашання орнаментами.»

Основна частина - 27 хв.
IV. Засвоєння нових знань.
1. Доведення роботи до академічної завершеності.
           
V. Формування елементарних навичок.
          1. Вміння працювати стеками, петлями.
        2. Уплотнення створеної пластичної форми в об’ємах та на площині.
 3. При необхідності нанесення ангобів.


VI.Формування вмінь.
             1. Завершення роботи.
                    2. Розгляд та аналіз авторських робіт.

Заключна частина - 9 хв.
VII. Підсумок заняття.
1. Виставка виконаних учнівських робіт.
2. Обговорення та оцінювання робіт.
3. Прибирання робочих місць.

Немає коментарів:

Дописати коментар