четвер, 29 квітня 2021 р.

Відкриття Великодньої виставки в ФШНМ

 


В рамках VIII-го фестивалю "Писанкова весна" в стінах школи відкрилась виставка творчих робіт з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Великодня-2021".

Сьогодні, 29 квітня, об 11 годині, на відкриття виставки завітала гість школи від Фастівського центру ІОТ Дзюба Вікторія Павлівна, також на відкритті виставки були лише вчителі школи. Для всіх, хто не міг бути присутнім на відкритті, пропонуємо переглянути фото-звіт:


Майстер-клас з килимарства «Нетрадиційна писанка»

В рамках VIII міського фестивалю "Писанкова весна" запрошуємо вас спробувати свої сили у виготвленні нетрадиційної  писанки!

Художній керівник: вчитель Фастівської школи народної майстерності Кучерява Наталія Василівна

Виконавець: учениця майстерні килимарства Найда Аліна, 12р.

Матеріали, що потрібні для виготовлення нетрадиційної писанки з килимарства: дерев’яне яйце, нитки шерстяні чи напівшерстяні, голка циганська з великим вухом, ножиці.

                                    

Хід роботи:

Крок 1. Нарізати 11-13 ниток (непарна кількість) довжиною 12-15 см.

Майстер-клас "Бісерна писанка"

  

А зараз до вашої уваги майстер-клас з виготовлення нетрадиційної писанки від учителя майстерні бісеронанизування Кривобок Валентини Іванівни. 


Слідуйте за фоторядом і ви також зможете створити подібну красу до Великодня!



Майстер клас для молодшої вікової категорії.



Матеріали та інструменти.

Майстер-клас: Інкрустація писанки соломкою.

В 2021 році Фастівська школа народної майстерності проводить VII міський фестиваль Великодньої писанки "Писанкова весна".

В рамках фестивалю запрошуємо вас долучитись до майстер-класів. Сьогодні до вашої уваги майстер-клас з виготовлення нетрадиційної писанки - інкрустованої соломкою. Автор майстер-класу учитель школи народної майстерності, методист Пількевич Оксана Миколаївна.


Інкрустація писанки соломкою. 
Послідовність виконання.


1. Для роботи нам буде необхідно: дерев’яні заготовки яєць,розладжена соломка,густий клей ПВА,щіточка для клею,металева лінійка,олівець,різак для дерева або канцелярський ніж.

Відео майстер-клас з писанкарства "Писанка-оберіг"

 Продовжуємо наш великодній онлайн-фестиваль "Писанкова весна"-2021.

Учитель Фастівської школи народної майстерності Павленко Наталія Станіславівна підготувала для вас майстер-клас з писанкарства, створюйте разом з нами великодній настрій, прикрашайте оселі, даруйте та діліться радістю в ці дні разом з нами!



Запис та монтаж відео: Місюра Вікторія Олександрівна


середа, 28 квітня 2021 р.

Відео майстер-клас з розпису "Квітка-писанка"

Пропонуємо вам переглянути майстер-клас з петриківського розпису вчителя школи народної майстерності Місюри Вікторії Олександрівни "Квітка-писанка"

Прикрашайте ваші оселі, малюйте красу, готуйтесь до Великодня разом з нами!


 

VIII міський фестиваль великодньої писанки розпочато!


Вітаємо на VIII щорічному міському фестивалі великодньої писанки "Писанкова весна"!




Впродовж дня на вас чекають онлайн майстер-класи, цікаві статті та завдання 
для різних вікових категорій.
Лишайтеся з нами!

З Великоднем! 

середа, 21 квітня 2021 р.

"Рости, деревце!" - еко-вчинок в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції "День довкілля"

 


Учень майстерні комплексного навчання Фастівської школи народної майстерності Бугайов Денис, 8 р, разом з учителем історії народного мистецтва Білик Тетяною Андріївною прилучились до Всеукрахнського флеш-мобу ""Мій еко-вчинок".

середа, 14 квітня 2021 р.

Чи насправді Леонардо да Вінчі художник?

 15 квітня народився Леонардо да Вінчі,  італійський художник (живописець, скульптор, архітектор) і вчений (анатом, натураліст), винахідник, письменник, музикант, один з найбільших представників мистецтва Високого Відродження, яскравий приклад «універсальної людини».

"Мона Ліза"
«Портрет пані Лізи дель Джокондо»
Нині Леонардо найбільше відомий як художник. Проте сам Да Вінчі в різні періоди свого життя вважав себе найперше інженером або ученим. Він віддавав образотворчому мистецтву не дуже багато часу і працював поволі. Тому художня спадщина Леонардо кількісно невелика, а низка його робіт втрачена або значно пошкоджена. Проте його внесок в світову художню культуру є винятково важливим навіть на тлі тієї когорти геніїв, яку дало Італійське Відродження.

Завдяки його роботам мистецтво живопису перейшло на якісно новий етап свого розвитку. Художники Ренесансу рішуче відмовлялися від багатьох умовностей середньовічного мистецтва. 

Це було спрямування у бік реалізму і багато було досягнуто у вивченні перспективи, анатомії, більшої свободи в композиційних рішеннях. Але в плані живописності, роботи з фарбою, художники були доволі умовні і скуті. Лінія на картині чітко окреслювала предмет, і зображення мало вигляд розфарбованого малюнка. Найбільш умовним був пейзаж, який грав другорядну роль. 

Леонардо усвідомив і втілив нову живописну техніку. У нього лінія має право на розмитість, бо так ми її бачимо. Він усвідомив явища розсіювання світла в повітрі і виникнення серпанку, (сфумато), між глядачем і зображеним предметом, який пом'якшує колірні контрасти і лінії. У результаті реалізм у живопису перейшов на якісно новий рівень.

Леонардо першим пояснив, чому небо синє. У книзі «Про живопис» він писав: «Синява неба відбувається завдяки товщі освітлених частинок повітря, яка розташована між Землею і знаходиться вгорі чорнотою».

"Пані з горностаєм"

Леонардо не залишив жодного автопортрету, який би міг йому бути однозначно приписаний. Вчені засумнівалися в тому, що знаменитий автопортрет сангіною Леонардо (традиційно датується 1512-1515 роками), що зображує його в старості, є таким. Вважають, що, можливо, це всього лише етюд голови апостола для «Таємної вечері». 

Сумніви в тому, що це автопортрет художника, висловлювалися з XIX століття, останнім їх висловив недавно один з найбільших фахівців з Леонардо, професор П'єтро Марані. Італійські вчені заявили про виявлення раннього автопортрета Леонардо да Вінчі. Відкриття належить журналісту П'єро Анджела.

Леонардо віртуозно грав на лірі. Коли в суді Мілана розглядалася справа Леонардо, він фігурував там саме як музикант, а не як художник чи винахідник.

Ми в художній школі, зрозуміла річ, розповідаємо про Леонардо як про художника. Втім, не можемо стриматись та повідомити вам про його найвизначніші винаходи в різних сферах. Найвидатнішими винаходами да Вінчі є: орнітоптер, гідрокостюм, парашут, трьохствольна зброя, великий безперервний оргАн, шлюз да Вінчі, водолазний костюм, механічний робот (1495 рік!!!), танк, механічний лев, катапульта та аероплан.... А скільки ще невідкритих таємниць зберігається в приватних колекціях з його креслень?!

А що ви знаєте про Леонардо да Вінчі? 

Підготувала вчитель Омельчук Є.В., всі тексти та фото взяти із відкритих інтернет-джерел.

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

    26 квітня в Україні - День чорнобильської трагедії. 

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. 

Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. 

ЧОРНОБИЛЬ  - катастрофа, що сколихнула весь світ

Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Фастівська школа народної майстерності щороку приймає активну участь в заходах, пов'язаних з роковинами Чорнобильської катастрофи, цього року в тому числі, наші учні вже створили графічні плакати та живописні роботи на тему пам'яті про Чорнобиль. Про їх успіхи ми повідомимо в наступних дописах!

Зображення та тексти взято з відкритих інтернет-джерел.
Матеріал підготовано вчителем Омельчук Є.В.