вівторок, 6 травня 2014 р.

Роботи нашого вчителя та учнів - у книзі!

Хотілося б поділитися з мешканцями міста Фастова приємною подією в літературно-мистецькому житті нашої країни та міста. 

Насамперед зазначу, що в грудні 2013 року ЮНЕСКО прийняло рішення про внесення петриківського декоративного розпису до Списку нематеріальної культурної спадщини людства. Отже, розпис став національним брендом України

На фоні цього рішення справді гідною поваги та пошани є праця відомого письменника і педагога, автора 52 книг, лауреата 26 всеукраїнських та міжнародних конкурсів, премій та виставок Євгена Васильовича Білоусова. 

Не зважаючи на складну політичну та економічну обстановку в нашій державі, він підготував до друку серію гарно ілюстрованих та змістовно багатих книжок, присвячених виникненню, становленню та розвитку петриківського розпису в Україні, творчості майстрів минулого та сучасності.

Перша з цих книжок «Петриковка - жемчужина Украины» побачила світ у березні цього року. Наприкінці квітня Євген Васильович надрукував брошуру майстер-клас для початківців «Як навчитися петриківському розпису». 

В обох цих виданнях поміщено ілюстративний та теоретичний матеріал, наданий майстернею декоративного розпису Фастівської школи народної майстерності (вчитель Місюра Вікторія Олександрівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер декоративного розпису). 

Роботи наших дітей (Дубас Ольги, Кряжевських Марії, Албутової Поліни, Манько Ганни), що потрапили на сторінки брошури, можуть бути зразками для тих, хто хоче створити подарунок власними руками за допомогою петриківських мотивів.

Книги В.Є. Білоусова, за сприянням директора Фастівського державного краєзнавчого музею Неліної Т.В., є в бібліотеках нашого міста. Ми також вдячні Тетяні Вікторівні, яка зініціювала співпрацю Фастівської школи народної майстерності з письменником Білоусовим Євгеном Васильовичем.




Цікавтесь народним мистецтвом! Шануйте надбання нашого народу!


Член НСМНМУ, вчитель ДПМ ФШНМ Місюра В.О.

Немає коментарів:

Дописати коментар