вівторок, 17 листопада 2020 р.

Дії у разі виникнення пожежі

Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується. Щорічно від пожеж стається безліч нещасних випадків, завдаються значні матеріальні втрати.


Будь-яка пожежа починається із загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі. Тому, у разі виникнення пожежі необхідно заздалегідь знати: де і які засоби пожежогасіння розміщуються та як ними користуватися.

Ні в якому разі не слід панікувати.

Під час пожежі необхідно остерігатися високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев, а також провалів. Небезпечно входити в зону задимлення.

Рятуючи потерпілих з будинків, які горять, слід пам’ятати:

перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною;

двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання від великого притоку свіжого повітря;

у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись;

для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину;

у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;

звертайте увагу, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у куток;

виходьте із осередку пожежі в той бік, звідки віє вітер;

якщо на людині горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла, у разі необхідності викличте медичну допомогу;

якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, ні в якому разі не біжіть – це ще більше роздуває вогонь;

для гасіння пожежі використовуйте вогнегасники, пожежні гідранти, а також воду, пісок, землю, кошму, ковдри та інші засоби, пристосовані для гасіння вогню;

бензин, гас, органічні масла та розчинники, що загорілися, гасіть тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або ґрунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом, зволоженою тканиною чи одягом;

якщо горить електричне обладнання або проводка, вимкніть рубильник, вимикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Запам’ятайте: у всіх випадках, якщо ви в змозі, зателефонуйте «101» і викличте пожежну команду.

Начальник 30-ДПРЧ м. Фастів

Вячеслав ГРЕГУЛЬ


четвер, 12 листопада 2020 р.

середа, 11 листопада 2020 р.

Бісер можна низати навіть на дистанційному навчанні!

 Бісер можна низати навіть на дистанційному навчанні! - Так вирішили учні вчителя майстерні бісеронанизування Валентини Іванівни Кривобок, на доказ чого надіслали свої роботи. 

 

Калюжна  Юліанна 11р.
Самостійна робота за 
власними схемами.
 
  Демиденко Уляна 10.р.


 

 

 


Діана Юзькова 8 р.
Домашнє завдання.

Урок петриківського розпису "Рибка", вчитель Місюра В.О.

 Учитель майстерні декоративного розпису Місюра Вікторія Олександрівна розробила, записала, змонтувала та поділилась з нами відео уроком з петриківського розпису нескладної роботи "Рибка".



вівторок, 10 листопада 2020 р.

Дуб - символ козацької мужності

Дуб - символ козацької мужності: презентація учениці школи Лисак Владислави, керівник проекту Фльока Жанна Станіславівна

(Для перегляду всієї презентаціх наведіть курсор на зображення та прокручуйте мишкою вниз).

Урок петриківського розпису: композиція з квітами, учитель Місюра В.О.

 До вашої уваги відеоурок з петриківського розпису: Композиція з квітів в контрастних кольорах.

Підготувала, записала та змонтувала учитель школи народної майстерності, вчитель майстерні декоративного розпису, атестований Народний Майстер Місюра Вікторія Олександрівна.





Високі відзнаки наших вчителів

 9 листопада Україна відзначала День працівників культури та майстрів народного мистецтва, з цього приводу були відзначені грамотами міського голови  вчителі школи народної майстерності Зуєнко Оксана Володимирівна та Місюра Вікторія Олександрівна

Подяками за плідну працю були також відзначені вчителі школи майстерності Павленко Наталія Станіславівна та Гоптарєва Тамара Миколаївна.

Долучаємось до привітань наших колег!

Бажаємо вам, колеги, умиротворення, наснаги, найміцніших сил і богатирського здоров'я. Щастя вам, достатку і справжньої гордості за своє покликання!

Пишаємося тим, що працюємо з вами пліч-о-пліч! 

 

 Зуєнко Оксана Володимирівна, завуч школи, учитель майстерні витинанки


  

Місюра Вікторія Олександрівна, учитель майстерні декоративного розпису

 



Гоптарєва тамара Миколаївна, учитель класу образотворчого мистецтва

 


Павленко Наталія Станіславівна, учитель майстерні декоративно-прикладного мистецтва



вівторок, 3 листопада 2020 р.

Подяка за участь у Всеукраїнському конкурсі "Якби я був бортником"

 Вітаємо наших учнів, що взяли участь у конкурсі малюнку "Як би був бортником" в рамках проєкту "Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі". Метою проєкту була популяризація теми бортництва через твори образотворчого мистецтва. 

Цей конкурс відбувсяв  рамках великого проєкту, організованого Вишгородським історико-культурним заповідником та за підтримки Українського культурного фонду. 

За цікаві роботи учні школи народної майстерності отримали колективну Подяку від Управління туризму Рівненської обласної держадміністрації, Вишгородської міської ради Київської області, Київської обласної держадміністрації та Житомирської обласної державної адмн\іністрації.



 
Дивитись роботи далі: