понеділок, 31 грудня 2018 р.

Зустріч з поетесою Зоєю Галущенко

Грудень 2018 видався багатим на мистецькі події. У виставковій залі Фастівської школи народної майстерності відбулась зустріч з поетесою, матір'ю загиблого фастівчанина воїна АТО, Зоєю Галущенко.
Вона презентувала свою нову зібрку віршів "Кров серця переллю в слова".

Поетеса читала власні вірші, відповідала на чисельні запитання слухачів, учнів школи.  Бібліотека школи майстерності збагатилась подарованими автором збірками віршів. 




неділя, 30 грудня 2018 р.

Міський конкурс "Новорічна композиція-2018"

В 78978 на базі ФДКМ відбувся щорічний міський конкурс "Новорічна композиція", започаткований Станцією Юних Натуралістів. За традицією, конкурс присвячений збереженню природи, тому і всі роботи виготволялись з природних матеріалів.

Учні школи майстерності представили свої роботи з килимарства, бісеронанизування, ляльки-мотанки, паперопластики.

Учні ФШНМ презентували свої роботи з доповіддю про захист природи.



Школа майстерності радіє за своїх учасників-переможців!
У номінації «Стилізована ялинка» зайняли:
 І місце – Кучерява Анастасія ,худ.кер. Фльока Ж.С., 
у номінації «Новорічна композиція»:
ІІІ місце – Мондзолівський Арсен ,Мондзолівський Ростислав, Кушніренко Юлія,худ.кер. Кривобок В.І., 
у номінації «Новорічна картина чи колаж»:
ІІ місце – Срібний Володимир (ФШНМ),
ІІ місце – Томченко Андрій (ФШНМ),худ.кер.Кучерява Н.В. 
у номінації «Новорічний подарунок»:
ІІ місце – Ткачук Олександра , худ.кер. Гуртова О.І.   




Вітаємо переможців!



четвер, 20 грудня 2018 р.

Персональна виставка творів учениці Калакутської Дар'ї

19 грудня, саме в день святого Миколая, в стінах школи народної майстерності відкрилась персональна виставка творчих робіт учениці майстерні петриківського розпису Калакутської Дар'ї.


Дар'я з 2013 року відвідує майстерню декоративного розпису ФШНМ, її керівник Місюра Вікторія Олександрівна говорить, що Дар'я дуже старанна учениця, багато працює і на уроках, і вдома. Дар'я тяжіє до монументалізму, обираючи для своїх творчих робіт з розпису великі формати; її улюблена гама - холодна, а улюблені образи в розписі - нетривіальні, наприклад, дерева, що є великою рідкістю в петриківці.
Тематика її робіт різноманітна: від простих квіткових композицій до жанрових творів (побутових та історичних композицій, декоративних пейзажів).

 
 Хай розпис завжди до душі тобі буде,
Якщо й не в мистецтво проляже стежина, 
Красой твоїх творів втішаються люди:
Твої однокласники, друзі й родина.


Даша, бажаємо тобі успіхів та нових творчих робіт!



середа, 19 грудня 2018 р.

З Днем святого Миколая!


День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20–21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського і новоюліанського календаря — 6 грудня.
За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентівморяківторговців, і лучників.
В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

Традиція дарувати подарунки

Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. Найбільш імовірно, що традиція даруватиподарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якщо б їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Миколай, у той час ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шматзолота — на придане для кожної з дочок. Крім того, святий Миколай бажав, щоб ті три дочки не знали хто їм закидав це золото.
Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також даруватиласощігоріхисухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки. Неслухняних дітям клали в'язку різок. Вважалося, що імена тих хто гідний чи не гідний подарунка записувалися в Золотій книзі, якою володів святий Миколай. Діти також часто вірили, що Миколай приходить з осликом, який допомагає йому. Тому вони клали поруч зі своїм взуттям моркву для нього. Вважалося, що віслюк веде свій рід від осла, на якому Ісус Христос святково в'їжджав у Єрусалим напередодні Розп'яття.
В деяких країнах Миколай має також інших супутників. У Австрії напередодні свята містами бігає чортівня, яку згодом розганяє святий Миколай, вирушаючи роздавати подарунки. В Чехії вірять, що святого супроводжують чорт і янгол: кожен з них має книгу, де занотовуються добрі і погані справи дитини, на основі яких святий вирішує, чи гідний малюк подарунків. В Голландії діти вірили, що святий щороку приїжджає до Роттердаму на кораблі з Іспанії, яка уособлювала «теплі країни». Миколай в'їжджав у місто на коні у супроводі «Чорних Пітів» — помічників-негренят, — у червоному облаченні католицького єпископа й з єпископською палицею, і, їздячи країною, дарував подарунки. Сьогодні на основі цієї легенди щороку відбувається театралізоване дійство.
З часом діти почали писати листи святому, в яких перелічували добрі справи, просили пробачення за погані і писали, який саме подарунок хочуть отримати.
Святий Миколай з помічником і чорти навколо них. Театралізоване дійство в Баварії,Німеччина (2007)
З Німеччини звичай розповсюдився на сусідні країни — АвстріюНідерландиЧехіюСловаччинуПольщу, звідки він, ймовірно, перейшов на українські землі. Це підтверджується тим, що в Україні звичай класти дітям подарунки під подушку зберігся передовсім на Правобережній Україні, яка свого часу перебувала під Річчю Посполитою.
В Західній Європі, в часі Реформації, коли засуджувалося шанування святих, в протестантських країнах святий Миколай був замінений новонародженим Ісусом, відповідно, подарунки, саме від його імені, стали даруватися на Різдво Христове. З приходом Контрреформації, традиція дарувати подарунки від імені Миколая відродилася, однак, була вже міцно прив'язана до Різдва. Згодом, образ святого Миколая перестав асоціюватися напряму зі святим, перетворившись в міфічний та комерціалізований образ Санта Клауса.
В Україні подібна практика не прижилася через те, що вона в той час належала Польщі та Росії, традиційно католицькійта православній державах, де ні про яку Реформацію не було й мови.
З приходом на більшу частину українських земель радянської влади, святий Миколай, як і всі інші релігійні символи, був витіснений. Згідно з постановою ЦК КПРС від 1937 року на заміну йому прийшов Дід Мороз, який дарує подарунки наНовий Рік. На Західній Україні, натомість, традиція збереглася, адже ці землі належали СРСР значно менший проміжок часу, за який встигла відбутися лише одна зміна поколінь, чого недостатньо для переривання традиції.

Матеріал з Вікіпедії, вільної енциклопедії

четвер, 13 грудня 2018 р.

Наш переможець міського етап МАНУ-2018

В грудні 2018 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії наук  (2018-2019 навчальний рік).

Учениця Школи майстерності, класу "Крок до Європи" (керівник Жовнір Вадим Миколайович) посіла ІІ місце з роботою в секції "Фольклористика" - "Символіка українських рушників".


Вітаємо переможця!

середа, 12 грудня 2018 р.

День волонтера-2018

8 грудня 2018 року на площі Перемоги відбувся міський благодійний ярмарок, присвячений до Дня Волонтера та Дня захисника Вітчизни.
Традиційно до ярмарку долучились учні та вчителі Школи майстерності зі своїми роботами.