четвер, 26 квітня 2018 р.

Семінар-практикум в Мар'янівці


Відповідно до плану роботи Міністерства освіти та науки України  26 квітня 2018 у селі Мар’янівка Васильківського району Київської області на території музею І.С.Козловського відбувся заключний етап семінару-практикуму «Актуальні питання виховання дітей та молоді засобами краєзнавства та музейної роботи»


Захід супроводжувало мистецьке свято «Дитинства пісня Великодня» і вчителі нашої  школи: Зуєнко О.В.,Фльока Ж.С., Кривобок В.І., Гуртова О.І., Жовнір О.О. взяли у ньому участь з виставкою та мистецьким ярмарком з робіт учителів та вихованців школи народної майстерності.



На виставці, яку представив колектив школи, були представлені кращі роботи вихованців з різних напрямків народного мистецтва. Представленими роботами жваво цікавились  гості та учасники  заходу.



середа, 25 квітня 2018 р.

Відбувся V семінар-практикум


Відбувся V семінар-практикум на базі обласного опорного закладу освіти Фастівської школи народної майстерності з проблеми:
«Виховання патріотичних почуттів засобами образотворчого мистецтва в умовах загальноосвітнього та позашкільного навчальних закладах» по темі «Засоби образотворчого мистецтва як фактор виховання патріотичних почуттів»
24 квітня 2018 року продовжив роботу обласний опорний заклад освіти з проблеми: «Виховання патріотичних почуттів засобами образотворчого мистецтва в умовах загальноосвітнього та позашкільного навчальних закладах» на базі Фастівської школи народної майстерності.

Із початком роботи ООЗО привітали слухачів:
Власова Валерія Гаврилівна, методист відділу методики викладання предметів художньо – естетичного циклу КВОР КОР «Академія неперервної освіти».
Короленко Марія Миколаївна, начальник відділу по роботі з дошкільними та позашкільними  закладами управління освіти Фастівської міської ради. 
Древецький Анатолій Анатолійович, директор Фастівської школи народної майстерності, член Національної Спілки художників України, член Національної спілки краєзнавців України, скульптор, почесний громадянин міста Фастова, голова громадського комітету „Пошук” ім. М.Глухенького, лауреат літературно-мистецької премії ім. Володимира Косовського, педагогічне звання „Вчитель-методист”.
Анатолій Анатолійович  ознайомив з експозицією шкільної виставки-звіту за ІІ півріччя «Великодня-2018» в якій брали участь вчителі та учні даного закладу .

Фльока Жанна Станіславівна, методист ФШНМ, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання „Старший вчитель” ,вчитель краєзнавства,історії та теорії народного мистецтва,  прочитала змістовну доповідь на тему «Історичні передумови розвитку українського образотворчого мистецтва».
Зі слухачами були проведені майстер-класи для ознайомлення вчителів з сучасними засобами образотворчого мистецтва як фактором виховання патріотичних почуттів:
·                        майстер-клас з живопису на тему: «Місце натюрморту в українському  живописі»
Гоптарєва Тамара Миколаївна, вчитель образотворчого мистецтва класів образотворчого мистецтва, основ композиції та майстерні декоративного малярства ФШНМ, педагогічне звання „Вчитель- методист”.
·                        майстер-клас з образотворчого мистецтва (графіка) на тему: «Жіночі образи в українській міфології»
Провела Омельчук Єлизавета Василівна, вчитель образотворчого мистецтва та комп’ютерної графіки, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії».
·                        майстер-клас з декоративного розпису на тему: «Символіка птахів в декоративному розписі».
Провела Місюра Вікторія Олександрівна, вчитель декоративного розпису, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання „Вчитель- методист”.

Слухачі ООЗО намалювали чудові натюрморти  під керівництвом Гоптарєвої Тамари Миколаївни; ознайомились з графічними  прийомами створення жіночих образів в українській міфології  з вчителем Омельчук Єлизаветою Василівною; Місюра Вікторія Олександрівна  навчила слухачів основної символіки птахів в декоративному розписі.
 Всі роботи і теоретичні матеріали педагоги мали змогу забрати з собою у свої навчальні заклади разом з розробками майстер-класів за темою, щоб використовувати у своїй роботі з учнями.
По закінченню майстер-класів було проведено захист домашнього завдання, розглянуто творчі звіти слухачів, підведені підсумки роботи ООЗО за 2016-2018 роки; також слухачі отримали домашнє завдання. На круглому столі відбулось підбиття підсумків семінару та ознайомлення з творчим завданням (написати розгорнутий конспект уроку з образотворчого мистецтва з додатками).
Слухачі залишили відгуки про роботу ООЗО :
Організація проведення семінару була на високому рівні. Дякуємо викладачам ФШНМ, КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» в особі методиста відділу методики викладання предметів художньо-естетичного циклу Власовій Валерії Гаврилівні,Короленко Марії Миколаївні, начальнику відділу по роботі з дошкільними та позашкільними закладами управління освіти Фастівської міської ради, директору Фастівської школи народної майстерності Древецькому Анатолію Анатолійовичу, заступнику директора з навчально-виховної роботи Зуєнко Оксані Володимирівні, методистам ФШНМ Пількевич Оксані Миколіївні та Фльоці Жанні Станіславівні, які приділили максимум уваги кожному слухачеві. Були висвітлені засоби образотворчого мистецтва як фактор виховання патріотичних почуттів, що дає можливість покращити рівень патріотичного виховання в школах Київщини. Всі майстер-класи та інформаційні години детально продумані та проведення на професійному рівні. Вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 УВПВ  «Гарт» Шеремета Ольга Йосипівна  м. Фастова

Велика вдячність за високий  професіоналізм в організації та проведенні курсів підвищення кваліфікації, які проходили в теплій і дружній обстановці. Цікавими та повчальними були всі майстер-класи.
Вчитель образотворчого мистецтва вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 м. Фастова Усова Оксана Олександрівна.

пʼятниця, 6 квітня 2018 р.

Волинська писанка від нашої школи на площі міста

Фастівська школа народної майстерності долучилась до міського проекту загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, присвячених великодній писанці.
Учителі школи майстерності (Павленко Н.С., Гоптарєва Т.М., Бугайова Т.М., Омельчук Є.В). та їхні учні розписали велику декоративну писанку регіону ВОЛИНЬ.

Учениця школи майстерності Моргун Світлана представляла опис регіонального писанкового орнаменту.



Також наша школа прийняла участь в оформленні великої декоративної кованої писанки, прикрасивши її декоративними дерев'яними "писанками".  Всередині цієї конструкції, під куполом, встановлено стилізований великодній  вінок, виконаний з вербових гілок та справжніх авторських писанок-видуток, виконаних руками майстра писанкарства, члена Спілки майстрів народного мистецтва України, вчителя школи народної майстерності Павленко Наталії Станіславівни.








четвер, 5 квітня 2018 р.

Фестиваль Писанкова Весна відбувся!


5 квітня 2018 року в приміщенні школи народної майстерності пройшов  V міський фестиваль
Великодньої писанки "Писанкова весна"


 Гості фестивалю мали змогу відвідати мистецький ярмарок, познайомитись з історичним екскурсом "Писанка", побувати на майстер-класах з виготовлення писанок, взяти участь у проекті "Найбільша писанка в маленькому місті", а також відвідати вернісаж  традиційної шкільної виставки "Великодня-2018"


Навчились розрізняти знаки та символи традиційної української писанки учні 6-А класу ЗОШ №5 (керівник Кравченко Т.Л.) та учні 7-8  класу НВК № 9 (керівник Хіхлушко І.). На згадку про їх відвідини учні лишили свої власноруч виготовлені декоративні паперові писанки, прийняли участь у проекті "Найбільша писанка в маленькому місті" (куратори ФШНМ: Фльока Ж.С., Омельчук Є.В., Пількевич О.М., Жовнір В.М.), та у майстер-класі писанкарства навчились писати справжні традиційні  видуті писанки.  (куратори ФШНМ: Павленко Н.С., Жовнір О.О., Кривобок В.І.) 



Впродовж дня для гостей фестивалю був відкритим мистецький ярмарок, на якому можна було насолодитись та придбати твори декоративного українського мистецтва, виготволені руками учнів та вчителів школи (куратор Гуртова О.І.) 



понеділок, 2 квітня 2018 р.

Міні-виставка «Птахи - веселуни»

Діти класу комплексного навчання учителів Бугайової Т.М. та Фльоки Ж.С. підготували  міні-виставку до Міжнародного дня захисту птахів "Птахи-веселуни".  Малеча розмалювала, вирізала та склеїла  барвисті писанки, додавши крильця пташок, прикрасили поробками дерево на пришкільній ділянці.


Дерево з писанковими птахами-веселунами стало доречною окрасою до Великодня, покращувало настрій перехожим, що милувалися роботою дітей.