понеділок, 31 грудня 2018 р.

Зустріч з поетесою Зоєю Галущенко

Грудень 2018 видався багатим на мистецькі події. У виставковій залі Фастівської школи народної майстерності відбулась зустріч з поетесою, матір'ю загиблого фастівчанина воїна АТО, Зоєю Галущенко.
Вона презентувала свою нову зібрку віршів "Кров серця переллю в слова".

Поетеса читала власні вірші, відповідала на чисельні запитання слухачів, учнів школи.  Бібліотека школи майстерності збагатилась подарованими автором збірками віршів. 




неділя, 30 грудня 2018 р.

Міський конкурс "Новорічна композиція-2018"

В 78978 на базі ФДКМ відбувся щорічний міський конкурс "Новорічна композиція", започаткований Станцією Юних Натуралістів. За традицією, конкурс присвячений збереженню природи, тому і всі роботи виготволялись з природних матеріалів.

Учні школи майстерності представили свої роботи з килимарства, бісеронанизування, ляльки-мотанки, паперопластики.

Учні ФШНМ презентували свої роботи з доповіддю про захист природи.



Школа майстерності радіє за своїх учасників-переможців!
У номінації «Стилізована ялинка» зайняли:
 І місце – Кучерява Анастасія ,худ.кер. Фльока Ж.С., 
у номінації «Новорічна композиція»:
ІІІ місце – Мондзолівський Арсен ,Мондзолівський Ростислав, Кушніренко Юлія,худ.кер. Кривобок В.І., 
у номінації «Новорічна картина чи колаж»:
ІІ місце – Срібний Володимир (ФШНМ),
ІІ місце – Томченко Андрій (ФШНМ),худ.кер.Кучерява Н.В. 
у номінації «Новорічний подарунок»:
ІІ місце – Ткачук Олександра , худ.кер. Гуртова О.І.   




Вітаємо переможців!



четвер, 20 грудня 2018 р.

Персональна виставка творів учениці Калакутської Дар'ї

19 грудня, саме в день святого Миколая, в стінах школи народної майстерності відкрилась персональна виставка творчих робіт учениці майстерні петриківського розпису Калакутської Дар'ї.


Дар'я з 2013 року відвідує майстерню декоративного розпису ФШНМ, її керівник Місюра Вікторія Олександрівна говорить, що Дар'я дуже старанна учениця, багато працює і на уроках, і вдома. Дар'я тяжіє до монументалізму, обираючи для своїх творчих робіт з розпису великі формати; її улюблена гама - холодна, а улюблені образи в розписі - нетривіальні, наприклад, дерева, що є великою рідкістю в петриківці.
Тематика її робіт різноманітна: від простих квіткових композицій до жанрових творів (побутових та історичних композицій, декоративних пейзажів).

 
 Хай розпис завжди до душі тобі буде,
Якщо й не в мистецтво проляже стежина, 
Красой твоїх творів втішаються люди:
Твої однокласники, друзі й родина.


Даша, бажаємо тобі успіхів та нових творчих робіт!



середа, 19 грудня 2018 р.

З Днем святого Миколая!


День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20–21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського і новоюліанського календаря — 6 грудня.
За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентівморяківторговців, і лучників.
В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

Традиція дарувати подарунки

Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. Найбільш імовірно, що традиція даруватиподарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якщо б їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Миколай, у той час ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шматзолота — на придане для кожної з дочок. Крім того, святий Миколай бажав, щоб ті три дочки не знали хто їм закидав це золото.
Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також даруватиласощігоріхисухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки. Неслухняних дітям клали в'язку різок. Вважалося, що імена тих хто гідний чи не гідний подарунка записувалися в Золотій книзі, якою володів святий Миколай. Діти також часто вірили, що Миколай приходить з осликом, який допомагає йому. Тому вони клали поруч зі своїм взуттям моркву для нього. Вважалося, що віслюк веде свій рід від осла, на якому Ісус Христос святково в'їжджав у Єрусалим напередодні Розп'яття.
В деяких країнах Миколай має також інших супутників. У Австрії напередодні свята містами бігає чортівня, яку згодом розганяє святий Миколай, вирушаючи роздавати подарунки. В Чехії вірять, що святого супроводжують чорт і янгол: кожен з них має книгу, де занотовуються добрі і погані справи дитини, на основі яких святий вирішує, чи гідний малюк подарунків. В Голландії діти вірили, що святий щороку приїжджає до Роттердаму на кораблі з Іспанії, яка уособлювала «теплі країни». Миколай в'їжджав у місто на коні у супроводі «Чорних Пітів» — помічників-негренят, — у червоному облаченні католицького єпископа й з єпископською палицею, і, їздячи країною, дарував подарунки. Сьогодні на основі цієї легенди щороку відбувається театралізоване дійство.
З часом діти почали писати листи святому, в яких перелічували добрі справи, просили пробачення за погані і писали, який саме подарунок хочуть отримати.
Святий Миколай з помічником і чорти навколо них. Театралізоване дійство в Баварії,Німеччина (2007)
З Німеччини звичай розповсюдився на сусідні країни — АвстріюНідерландиЧехіюСловаччинуПольщу, звідки він, ймовірно, перейшов на українські землі. Це підтверджується тим, що в Україні звичай класти дітям подарунки під подушку зберігся передовсім на Правобережній Україні, яка свого часу перебувала під Річчю Посполитою.
В Західній Європі, в часі Реформації, коли засуджувалося шанування святих, в протестантських країнах святий Миколай був замінений новонародженим Ісусом, відповідно, подарунки, саме від його імені, стали даруватися на Різдво Христове. З приходом Контрреформації, традиція дарувати подарунки від імені Миколая відродилася, однак, була вже міцно прив'язана до Різдва. Згодом, образ святого Миколая перестав асоціюватися напряму зі святим, перетворившись в міфічний та комерціалізований образ Санта Клауса.
В Україні подібна практика не прижилася через те, що вона в той час належала Польщі та Росії, традиційно католицькійта православній державах, де ні про яку Реформацію не було й мови.
З приходом на більшу частину українських земель радянської влади, святий Миколай, як і всі інші релігійні символи, був витіснений. Згідно з постановою ЦК КПРС від 1937 року на заміну йому прийшов Дід Мороз, який дарує подарунки наНовий Рік. На Західній Україні, натомість, традиція збереглася, адже ці землі належали СРСР значно менший проміжок часу, за який встигла відбутися лише одна зміна поколінь, чого недостатньо для переривання традиції.

Матеріал з Вікіпедії, вільної енциклопедії

четвер, 13 грудня 2018 р.

Наш переможець міського етап МАНУ-2018

В грудні 2018 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії наук  (2018-2019 навчальний рік).

Учениця Школи майстерності, класу "Крок до Європи" (керівник Жовнір Вадим Миколайович) посіла ІІ місце з роботою в секції "Фольклористика" - "Символіка українських рушників".


Вітаємо переможця!

середа, 12 грудня 2018 р.

День волонтера-2018

8 грудня 2018 року на площі Перемоги відбувся міський благодійний ярмарок, присвячений до Дня Волонтера та Дня захисника Вітчизни.
Традиційно до ярмарку долучились учні та вчителі Школи майстерності зі своїми роботами.



пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

Міні-виставка "Грибна пора"

Впродовж листопада в школі майстерності діяла міні-виставка фоторобіт  "Грибна пора", до якої долучились не лише учні, а і вчителі і навіть батьки учнів!



пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

У День Гідності та Свободи у Фастові відкрито пам'ятний меморіал та пам'ятник "Захисникам України"

У День Гідності та Свободи у Фастові відкрито пам'ятний меморіал та пам'ятник "Захисникам України"

21 листопада, коли уся країна вшановує патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013-лютому 2014 рр постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, фастівчани зібралися разом аби вшанувати пам'ять тих, хто героїчно загинув, захищаючи рідну землю.
Урочисті заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи розпочалися біля адмінбудинку рад. Тут фастівчани долучилися до відкриття меморіалу загиблим Героям: вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання та поклали квіти.



пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

Твоє майбутнє в твоїх руках-2018

З нашою школою на мистецькому грунті вже давно співпрацює Фастівський міський центр зайнятості, тож і цього року традиційно на базі школи майстерності відбулась виставка міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Твоє майбутнє в твоїх руках", в якому взяли участь учні загально-освітніх та позашкільних навчальних закладів.


Школа майстерності вітає своїх переможців:

в молодшій віковій категорії І місце - Чернявська Тетяна, 8 р з роботою "Ветеринар" (худ.керівник Омельчук Є.В.)
в старшій віковій категорії - Паніматченко Надія, 15 р з роботою "Учитель географії" (худ. керівник Омельчук Є.В.)



Нагородження переможців конкурсу відбулось в приміщенні Центру зайнятості, де дітям вручили подарунки та частували солодощами.

Вітаємо переможців!

четвер, 1 листопада 2018 р.

Наше "золото" у V конкурсі "Мистецтво"

20 довтня 2018 року відбулось підведення підсумків V-го Всеукраїнського відкритого конкурсу  #МИСТЕЦТВО, за результатами яких наші вчителі та учні школи майстерності стали переможцями.

Зокрема учителі школи  стали прееможцями і дипломантами цього  гучного Всеукраїнського конкурсу. Так, Павленко Наталя Станіславівна отримала срібну медаль (ІІ місце), Гоптарєва  Тамара Миколаївна  стала дипломантом і лауреатом  конкурса, а учитель Місюра Вікторія Олександрівна посіла ІІІ місце, отримавши "бронзу"в дорослій віковій категорії.





Двоє учениць Фастівської школи народної майстерності. Учениця Смужевич Анастасія отримала бронзову медаль (ІІІ місце), а Калакутська Дарія стала переможцем, отримавши "золото" - І місце в юнацькій віковій категорії. 


Всеукраїнський відкритий конкурс образотворчого мистецтва #МИСТЕЦТВО – багатопрофільний некомерційний конкурс-виставка. Конкурс проводиться під патронатом видатного художника-графіка, педагога, ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, народного художника України, президента Національної академії мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Андрія Володимировича Чебикіна.

#МИСТЕЦТВО проводиться на базі Київського університету імені Бориса Грінченка два рази в рік в травні і в жовтні.Конкурс #МИСТЕЦТВО схвалений Міністерством культури України та проходить за підтримки Національної академії мистецтв України.




середа, 31 жовтня 2018 р.

Міні-виставка "Калина - символ України"

Протягом жовтня 2018 року фастівчани мали змогу відвідати міні-виставку  робіт учнів класів комплексного навчання "Калина - символ України" (учитель Бугайова Тетяна Михайлівна)


Учитель Бугайова Т.М на уроці та поруч з роботами своїх вихованців

четвер, 25 жовтня 2018 р.

"Методичні макарони"

 25 жовтня відбулось засідання методичної ради школи майстерності "Методичні макарони". В цей день в світі відзначали жартівливе свято "День макаронів".

Виявляється, за допомогою макаронів можна урізноманітнити не лише стіл, а і уроки образотворчого мистецтва!

Вчителі ознайомились з новими техніками, з використанням макаронних виробів (аплікація, макаронна біжутерія, колаж, об'ємне ліплення тощо),  які можна використовувати викладачам образотворчого мистецтва та комплексного навчання в своїй роботі. 




Методист школи Фльока Ж.С. проводить засідання 
методоб'єднання школи  "Методичні макарони"

понеділок, 15 жовтня 2018 р.

Участь в урочистостях до дня Покрови

Учителі Фастівської школи народної майстерності завжди активно підтримують міські заходи з патріотичного виховання молоді.
Тож і в жовтні цього року ми підтримали урочистості з нагоди відзначення традиційного козацького свята - Покрова Пресвятої Богородиці.
Школа майстерності підтримала патріотичний дух свята проведенням майстер-класів та благодійним ярмарков українських сувенірів.

Фастівчани відвідали безкоштовні майстер-класи учителів школи майстерності:
- з виготовлення народної ляльки-мотанки;
- з виготволення нитяного етнічного оберегу "Боже око;
- з паперової аплікації.


На ярмарку були представлені творчі роботи учителів та учнів школи, а також українські сувеніри.

четвер, 27 вересня 2018 р.

Персональна виставка вчителя Гоптарєвої Тамари


З вересня у виставковій залі школи народної майстерності відкрито персональну виставку нашого вчителя, керівника кафедри образотворчого мистецтва, художника-живописця Тамари Миколаївни Гоптарєвої.
Тамара Миколаївна представила роботи, виконані в різних живописних манерах, але всі картини об'єднує одна спільна тема - це квіти.

Виставку приурочено до Міжнародного дня художника. Експозиція відкрита для відвідувачів до кінця цього року. Запрошуємо поціновувачів жтвопису до нашої школи!



четвер, 20 вересня 2018 р.

Перша домедична допомога: знаємо!


Сьогодні, 20 вересня 2018, до Школи майстерності завітали представники Мальтійської служби у місті Фастів та провели коротки, але місткий та цінний курс надання першої домедичної допомоги.

Знань про надання допомоги багато не буває!

Представники козацького куреня у рамках проекту " Розвиток системи рятувальної служби в Україні", співфінансованого з коштів програми Польської Співпраці розвитку Міністерства закордонних справ та разом з Zakon Maltański Polska Order of Malta Poland та Мальтійська служба допомоги  https://www.facebook.com/malteser.if  показали та провели практичні заняття з надання першої допомоги постраждалим в наслідок різноманітних випадків.






середа, 22 серпня 2018 р.

Перший дзвоник

1 вересня 2018 року

Фастівська Школа народної майстерності

запрошує учнів та їх батьків на традиційне урочисте свято

Першого дзвоника.


четвер, 26 липня 2018 р.

Премія Володимира Косовського

Сьогодні, 27 липня, об 11 годині в селі Веприк на Фастівщині, в садибі-музеї Кирила Григоровича Стеценка, видатного українського композитора, відбудеться вручення літератутрно-мистецької премії імені знаного в світі поета і громадського діяча, фундатора музея композитора в с.Веприк, Володимира Івановича Косовського письменнику, краєзнавцю і журналісту Євгену Букету.


вівторок, 12 червня 2018 р.

Екскурсії для пришкільних таборів

Після закінчеення навчального року у загально-освітніх закладах міста протягом трьох тижнів діють пришкільні табори.

11 червня екскурсію в світ української старовини здійснили учні ЗОШ № 2 (Фльока Жанна Станіславівна) та НВК № 11 (провели учителі Кривобок Валентина Іванівна та Місюра Вікторія Олександрівна). Окрім того, для учнів НВК № 11 був проведений майстер-клас з розпису (учитель Бугайова Тетяна Михайлівна).


Фастівська школа народної майстерності щиро запрошує відвідати виставки та майстер-класи в нашій школі.

План роботи школи на тиждень з 18.06 по 22.06. 2018 року:

18.06.18  Проведення екскурсій для учнів ЗОШ м. Фастова та району. Тема «Рослинність рідного краю,лікарські рослини » до Дня медичного працівника ,

19.06.18  Проведення екскурсій для учнів ЗОШ м. Фастова та району. Тема «Мій Фастів »
20.06.18  Проведення екскурсій для учнів ЗОШ м. Фастова та району. «Природа Фастівщини в роботах дітей. » ,

21.06.18 Проведення екскурсій для учнів ЗОШ м. Фастова та району.  Тема « День літнього сонцестояння. Традиції та вірування предків.» ,

22.06.18  Проведення екскурсій для учнів ЗОШ м. Фастова  та району. Тема « День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.» ,

Просимо  узгоджувати час екскурсій заздалегідь 
за телефоном школи 5 36 60 (заступник директора і методист).

субота, 9 червня 2018 р.

Екскурсія в музей космонавтики


Під час етнографічної практики 08.06.2018р вчителі та учні ФШНМ здійснили екскурсію до міста Житомир на пізнавальну екскурсію з відвідуванням музеїв: Житомирський художній музей, Житомирський краєзнавчий музей, музей космонавтики ім. С.П.Корольова.




пʼятниця, 8 червня 2018 р.

День захисту дітей в мікрорайоні Кадлубиця

7 червня 2018 року в мікрорайоні нашого міста Кадлубиця комітетом самоврядування населення були організовані заходи до Дня захисту дітей.

Вчителі школи Кривобок В.І. ( бісеронанизування ), Гуртова О.І. ( народна лялька ), Бугайова Т.М. ( декоративний розпис ) провести майстер-класи в сквері  ім. Дмитра Григоренка.    




четвер, 7 червня 2018 р.

Традиції єднають Україну

І  під час літніх канікул не переривається робота з учнями у стінахз Фастівської школи народної майстерності. Так, в кінці травня - на початку черня учителі школи майстерності активно співпрацювали з пршкільними таборами загальноосвітніх шкіл міста та району.

Були проведені тематичні екскурсії та майстер-класи на тему "Традиції єднають Укаїну".


субота, 2 червня 2018 р.

Майстер-клас у Веприку

До дня захисту дітей, 1 червня 20118 року, у селі Веприк Фастівського району учитель школи народної майстерності Павленко Наталія Станіславівна провела для місцевих  дітлахів майстер-клас з декоративного розпису.

Захоплені новими вміннями діти радісно понесли додому свої перші роботи з розпису.

На фото: Павленко Наталія Станіславівна з дітьми, майстер-клас з розпису.

четвер, 31 травня 2018 р.

Випуск-2018

Ось і завершився черговий навчальний рік в школі народної майстерності.
Наказом директора допущено до випускних екзаменів та захисту дипломних робіт учнів ІІІ рівня навчання, а саме:


Головченко Анастасію, 15 років (розпис);
Кравченко Олександру, 14 років (вишивка, солома);
Болтівець Наталію, 14 років (вишивка);
Теплюк Наталію, 14 років (вишивка, різьблення);
Сокирка Олексія,14 років (скульптура);
Пастернак Дарину, 15 років (малярство);
Рашківську Катерину, 16 років (живопис);
Клочко Руслану, 15 років (живопис);
Бондаренко Анастасію, 14 років (різьблення).



24.05.18 року о 16.30 випускникам школи урочисто вручили свідоцтва про отримання початкової художньої освіти у виставковій залі школи.