Позашкільний заклад Управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради
четвер, 28 грудня 2017 р.
вівторок, 26 грудня 2017 р.
вівторок, 19 грудня 2017 р.
З днем Святого Миколая!
День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря — 6 грудня.
За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаємі вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників.
В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.
Традиція дарувати подарунки
Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. Найбільш імовірно, що традиція дарувати подарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якщо б їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Миколай, у той час ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота — на придане для кожної з дочок. Крім того, святий Миколай бажав, щоб ті три дочки не знали хто їм закидав це золото.
Ймовірно, ця традиція пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки презентували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі: горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки. Неслухняних дітям клали в'язку різок. Вважалося, що імена тих хто гідний чи не гідний подарунка записувалися в Золотій книзі, якою володів святий Миколай. Діти також часто вірили, що Миколай приходить з осликом, який допомагає йому. Тому вони клали поруч зі своїм взуттям моркву для нього. Вважалося, що віслюк веде свій рід від осла, на якому Ісус Христос святково в'їжджав у Єрусалимнапередодні Розп'яття.
За давньою українською традицією, старші господарі села на свято збиралися, щоб зварити пшеничного пива. Влаштовувалася гостина, після якої всі весело з піснями їздили на санях довкола села. Дітям цього дня дарувалося особливе печиво — миколайчики.
На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю і узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай на жито й плоди. На всій території України влаштовували заздравні обіди на честь Миколая Угодника з приготуванням ритуального пива й медів. На Поділлі цього дня чекали «полазника» — чоловіка, який першим зайде до хати, що віщувало багатство й щастя протягом року. Також, через подвір'я мав пройти хазяїн, дати худобині їсти й привітати її словами:
« | Дай, Боже, добрий день, щобись худібонька здорова була та й я з тобою ще й зі своєю дружиною! | » |
На Київщині ґазда, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи:
« | Святий Миколай, помилуй та сохрани нас від усякого лиха! | » |
До дня Миколая прийнято віддавати борги. Українська приказка говорить: «Якщо ти мені не віддаси до Миколи, то вже не оддаси ніколи». Серед прикмет, що пов'язані з цим днем: великий іній — на врожай хліба. Якщо ж 19 грудня йде дощ — гарно вродить озимина. Мороз цього дня означав великий врожай хліба й городини.
В сучасній Україні
В незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджуються. Також дедалі більше шанується традиція прояву турботи про нужденних: як у вигляді доброчинних заходів у церковних громадах, так і в світських благодійних проектах.
У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати листа святому Миколаю.
6 червня 2006 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ № 481/2006 «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», що передбачає, зокрема, опрацювання питання створення комплексу «Садиба Святого Миколая» в Івано-Франківській області з Будинком творчості народних майстрів Національної спілки майстрів народного мистецтва України. У 2010 році президент Віктор Янукович доручив уряду передбачити в держбюджеті на 2011 рік кошти на будівництво Маєтку святого Миколая в національному природному парку «Гуцульщина».
Цього дня деякі громадські організації проводять традиційні благодійні акції для сиріт. Так, у Львові щороку проходить акція «Миколай про тебе не забуде!»: в місті організовується «Фабрика святого Миколая», куди жителі приносять подарунки та пожертви для сиріт; активісти акції ввечері 18 грудня та 19 грудня розносять їх дітям. Пласт щороку збирає кожен курінь та готує велику програму для дітей-сиріт та інвалідів.
До свята приурочуються й інші події. Так, у Львові, традиційно саме 19 грудня, на Миколая, відкривають різдвяну ялинку
субота, 16 грудня 2017 р.
четвер, 30 листопада 2017 р.
вівторок, 29 серпня 2017 р.
Вітаємо з 1 Вересня
Двері Фастівської Школи народної майстерності впродовж року відкриті для учнів.
Та з 1 вересня традиційно починається навчальний рік в загальноосвітніх закладах і Школа майстерності запрошує своїх постійних та нових учнів. Відкрито запис до груп комплексного навчання, триває формування майстерень декоративного малярства, класів образотворчого мистецтва та історії народного мистецтва.
Нагадуємо, що наша школа працює з 9.00 до 17.40, телефон для довідок (04565)5 36 60.
Та з 1 вересня традиційно починається навчальний рік в загальноосвітніх закладах і Школа майстерності запрошує своїх постійних та нових учнів. Відкрито запис до груп комплексного навчання, триває формування майстерень декоративного малярства, класів образотворчого мистецтва та історії народного мистецтва.
Нагадуємо, що наша школа працює з 9.00 до 17.40, телефон для довідок (04565)5 36 60.
Бажаємо учням, їх батькам та вчителям
легкого початку навчального року,
цікавої подорожі в світ нових знань та вмінь.
субота, 15 липня 2017 р.
Майстер-класи у Волиці на Дорогинській Січі
З 4 по 9 липня 2017 року в селі Волиця Фастівського району відбувся вишкільний табір Українського козацтва для дітей «Дорогинська січ ім. О. Ходаківського 2017».
Учителі Школи народної майстерності провели ряд майстер-класів з деокративно-ужиткових ремесел, від яких діти лишились у захваті.
Кривобок В.І., Омельчук Є.В., Пількевич О.М., Фльока Ж.С., Білик Т.А., Жовнір О.О. та Древецький А.А навчали майбутніх козаків бісеронанизуванню, плетінню оберегів, кераміці, народній ляльці.
Виконані під час майстер-класів вироби діти подарували присутнім на заході бійцям АТО як обереги, що дуже розчулило наших мужніх воїнів.
Відео материіал з сайту Нове Місто
вівторок, 6 червня 2017 р.
Майстер-класи до Дня захисту дітей
До Міжнародного дня захисту дітей 01.06.17 р. працівники Фастівського державного краєзнавчого музею, спільно із Фастівською школою народної майстерності і Фастівської станцією юних натуралістів підготували та провели майстер-класи для маленьких фастівчан.
Закриття шкільної виставки "Великодня 2017"
22.05.2017р. о 15.00 у Фастівській школі народної майстерності відбулося закриття шкільної виставки «Великодня-2017» та нагородження переможців грамотами,
а саме:
Декоративний розпис:
1.Бондаренко
Єлизавета, 10 р.;
2.Олексієнко Софія, 10 р.;
3. Головко Данута, 10 р.;
4. Богачова Юліана, 10 р.;
5. Смужевич Анастасія, 13 р.;
6. Мартиненко Анастасія, 14 р.;
7. Кирилко Вероніка, 13 р.;
8. Карачун Вікторія, 12 р. (Бісеронанизування)
9. Калакутська Дар’я, 13р.
10. Ткаченко
Анастасія, 11 р.;
пʼятниця, 19 травня 2017 р.
Всеукраїнський День Вишиванки у Фастові
18 травня 2017 року країна відзначала Всеукраїнський день Вишиванки. Відзначали його і фастівчани.
Фастівська Школа народної майстерності організувала та провела в рамках святкування дня Вишиванки художньої акції «Рушник об’єднує Україну». За задумом проекту вчителі та учні загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів міста малювали великий 10-ти метровий рушник з вишиванковими візерунками.
Довгий рушник був поділений на сегменти, які представники шкіл заповнили орнаментами, притаманними різним регіонам України.
Рушник створювався на площі Перемоги під час виступів дитячих колективів, флешмобу "Вишиванковий ланцюг", учні та вчителі завзято малювали на рушнику регіональні узори вишивки.
В кінці свята діти винесли готовий 10-тиметровий мальований вишиванковими візерунками рушник на огляд всім присутнім та представники кожного закладу, що взяли участь у акції «Рушник об’єднує Україну», розповів про регіональні особливості зображеного ними на рушнику візерунка: про регіональні кольори, семантику, походження візерунків.
Вишиванковий 10-тиметровий рушник став продовженням акції "Найбільша писанка в маленькому місті", про яку ми писали раніше.
Фастівська Школа народної майстерності організувала та провела в рамках святкування дня Вишиванки художньої акції «Рушник об’єднує Україну». За задумом проекту вчителі та учні загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів міста малювали великий 10-ти метровий рушник з вишиванковими візерунками.
Довгий рушник був поділений на сегменти, які представники шкіл заповнили орнаментами, притаманними різним регіонам України.
Рушник створювався на площі Перемоги під час виступів дитячих колективів, флешмобу "Вишиванковий ланцюг", учні та вчителі завзято малювали на рушнику регіональні узори вишивки.
В кінці свята діти винесли готовий 10-тиметровий мальований вишиванковими візерунками рушник на огляд всім присутнім та представники кожного закладу, що взяли участь у акції «Рушник об’єднує Україну», розповів про регіональні особливості зображеного ними на рушнику візерунка: про регіональні кольори, семантику, походження візерунків.
Вишиванковий 10-тиметровий рушник став продовженням акції "Найбільша писанка в маленькому місті", про яку ми писали раніше.
четвер, 18 травня 2017 р.
Підсумок роботи Обласного опорного закладу освіти за 2016-2017 навчальний рік
18 травня 2017 року пройшов 4-й семінар-практикум ООЗО у Фастівській школі народної майстерності в режимі он-лайн.
В рамках семінару був проведений майстер-клас з соломоплетіння для заступників директорів з навчально-виховної роботи опорних загальноосвітніх навчальних закладів «художньо-естетичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти» на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти». Майстер-клас провів Витвицький Михайло Михайлович, вчитель ДПМ майстерні декоративного різьблення, педагогічне звання „Старший вчитель”.
Також учителями ФШНМ Зуєнко О.В. та Павленко Н.С. організовано та проведено художньої акції «Рушник об’єднує Україну» (малювання великого 10 метрового рушника вчителями та учнями ЗОШ міста) на святі вишиванки 18 травня на площі Перемоги, Фастів.
Наприкінці он-лайн семінару всі слухачу ООЗО заповнили вихідне анкетування та захистили свої домашні завдання. В режимі он-лайн також була презентована виставка творчих робіт слухачів ООЗО
В рамках семінару був проведений майстер-клас з соломоплетіння для заступників директорів з навчально-виховної роботи опорних загальноосвітніх навчальних закладів «художньо-естетичне виховання дітей та учнівської молоді засобами позашкільної освіти» на базі КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти». Майстер-клас провів Витвицький Михайло Михайлович, вчитель ДПМ майстерні декоративного різьблення, педагогічне звання „Старший вчитель”.
Також учителями ФШНМ Зуєнко О.В. та Павленко Н.С. організовано та проведено художньої акції «Рушник об’єднує Україну» (малювання великого 10 метрового рушника вчителями та учнями ЗОШ міста) на святі вишиванки 18 травня на площі Перемоги, Фастів.
Наприкінці он-лайн семінару всі слухачу ООЗО заповнили вихідне анкетування та захистили свої домашні завдання. В режимі он-лайн також була презентована виставка творчих робіт слухачів ООЗО
понеділок, 8 травня 2017 р.
День пам'яті та примирення
День па́м'яті та прими́рення — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».
Історія
8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам'яті жертв цієї війни Дні пам'яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.
2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. Планувалося, що й надалі в Україні вшанування загиблих розпочинатиметься 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжуватиметься традиційно 9 травня.
«День пам'яті та примирення» встановлений Указом Президента України Петра Порошенка № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» від 24 березня 2015 року:
« | …з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України…установити в Україні День пам'яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня… Довідка з Вільної Енциклопедії https://uk.wikipedia.org/wiki/День_пам%27яті_та_примирення |
вівторок, 18 квітня 2017 р.
продовжив свою роботу Обласний опорний заклад освіти...
18.04.2017 року на базі Фастівської
школи народної майстерності продовжив свою роботу Обласний опорний заклад
освіти з проблеми: «Виховання патріотичних
почуттів засобами образотворчого мистецтва в умовах загальноосвітнього та
позашкільного навчальних закладів» на тему «Організаційно-педагогічні
умови виховання національно свідомої особистості засобами декоративного мистецтва»
Із початком роботи ООЗО привітали слухачів:
четвер, 13 квітня 2017 р.
«Писанкова весна»
13 квітня 2017 року в четвертий раз Фастівська школа
народної майстерності радо відкрила двері для учасників і гостей щорічного
міського фестивалю великодньої писанки «Писанкова весна»
В рамках фестивалю були проведені тематичні екскурсії
«Звідки прийшла писанка» (вчителі Фльока Ж.С., Жовнір В.М., Жовнір О.О.).
Підписатися на:
Дописи (Atom)