пʼятниця, 7 червня 2024 р.

ЗВІТ в.о. директора Фастівської школи народної майстерності Фастівської міської ради Київської області Зуєнко Оксани Володимирівни

 


1. Загальні відомості про навчальний заклад

Повна назва – Фастівська школа народної майстерності Фастівської міської ради Київської області – профільний позашкільний навчальний заклад у системі управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, відомий осередок пропагування народного мистецтва.           

Форма власності – комунальна. Юридична адреса – 08500, м. Фастів Київська обл., вул. Соборна, 19, тел.: (04565) 5-36-60. Мова виховання та навчання – українська, режим роботи навчального закладу – двозмінний. Кількість напрямків – 18, класів – 51, в них учнів – 513.

Основними напрямками діяльності школи є художньо-естетичний (майстерні гончарства та ліплення, витинанки, декоративного розпису, художньої вишивки, килимарства, народної ляльки, декоративного малярства, писанкарства, класи комплексного навчання – діти віком 6-8 років, підготовчий курс, клас графіки), науково-технічний (декоративне різьблення, бісеронанизування, комп’ютерної графіки), дослідницько-експерементальний (клас МАН), та гуманітарний (клас «Крок в Європу» англійською мовою).

В кожній групі знаходиться по 10-12 учнів (у зв’язку з маленькими приміщеннями класів). Художньо-естетичний напрям – 387 учнів, науково-технічний – 96 учнів, дослідницько-експерементальний – 10 учнів, та гуманітарний – 20 учнів.

Усі учні, окрім основних класів та майстерень, відвідують додаткові предмети з образотворчого мистецтва та основ композиції (художньо-естетичний) та історії та теорії народного мистецтва та краєзнавства (гуманітарний).

         Головною метою школи є забезпечення реалізації права громадян на позашкільну освіту, як складову системи безперервної освіти, спрямовану на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації змістовного дозвілля та професійної орієнтації.

 2. Матеріально-технічна база навчального закладу

- облаштування приміщень та території навчального закладу – загальна площа всіх приміщень 342 кв. м, з них площа приміщень для заняття вихованців 171,5 кв.м;

- відповідність приміщень та території навчального закладу санітарно-гігієнічним нормам – відсутнє водозабезпечення, каналізація та газопостачання;

- поліпшення матеріально-технічної бази навчального закладу протягом навчального року – державне забезпечення, залучення благодійної допомоги відсутнє;

- проведення ремонтних робіт протягом навчального року – поточний косметичний ремонт приміщення, даху та огорожі;

- дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності – відповідно Законів України.

Навчально-виховний процес не може функціонувати в повній мірі без належної матеріально-технічної бази. Так на даний час у школі працює комп’ютерний клас, де встановлено 4 комп’ютери та 1 нетбук (три з них застарілі), 2 принтери і 1 сканер. В користуванні школи 1 касетний магнітофон, 1 відеокамера та 1 цифровий фотоапарат, телевізор, що дає можливість проводити виховні заходи на належному рівні. Вчителі та учні школи користуються бібліотечним фондом методичної та художньої літератури, що нараховує 1185 екземплярів на загальну суму 10555.90 гривен. Для роботи в майстерні декоративного різьблення функціонують 3 станки: деревообробний, точило та фуганок. В майстерні килимарства є 2 ткацькі станки, що дає можливість дитям працювати самостійно над власною творчою роботою.

         Але такого забезпечення матеріальної бази не достатньо для розвитку навчального процесу в школі. Тому для того, щоб досягти певних успіхів та високих результатів у вивченні та засвоєнні учнями художніх та культурних надбань нашого народу перед нами стоїть одне з основних завдань зміцнення навчально-матеріальної бази.

         3. Кадрове забезпечення навчального закладу

- Кількісний склад працівників навчального закладу: всього працівників – 19 чоловік, педагогічних працівників – 17, в.о. директора Зуєнко О.В. – 1 ставка, заступник директора з навчально-виховної роботи Жовнір О.О. – 1 ставка, методисти Пількевич О.М. та Фльока Ж.С. – по 0,5 ставки, завідуючий господарством Місюра О.М. – 1 ставка, робітники з комплексного обслуговування Будківська Г.О. – 0,75 ставки та Місюра В.О. – 0,25 ставки.

- Якісний склад педагогічних працівників: з 17 педагогічних працівників мають вищу освіту 16 чоловік, 1 навчається у вищому навчальному закладі (Кривобок В.І.), серед педагогів 12 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший вчитель» – 7 вчителів та «вчитель-методист» – 5 вчителів. Членами Національної спілки народних майстрів України є 3 вчителя – Місюра В.О. (майстер з декоративного розпису), Гуртова О.І. (майстер з бісеронанизування), Павленко Н.С. (майстер з писанкарства).

- Атестація педагогічних працівників: у 2023-2024 навчальному році атестувалися Фльока Ж.С., методист школи (відповідає займаній посаді, підтвердити кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії») та Постернак О.В., вчитель образотворчого мистецтва, (підтвердити кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», присвоїти педагогічне звання «старший вчитель»).

- Керівник навчального закладу – в.о. директора школи Зуєнко О.В., освіта виша, педагогічний стаж – 27р. 4м., адміністративний стаж роботи – 25р. 4м., стаж роботи на посаді – 1 рік 9 місяців; заступник директора навчально-виховної роботи – Жовнір О.О., освіта вища, стаж педагогічної роботи 10р., стаж роботи на посаді – 8 місяців.

         4. Медичне обслуговування учнів та працівників у школі

         Пріоритетні напрями роботи для учнів – пропаганда здорового способу життя (проведення на заняттях хвилинок здоров’я та бесід про здоровий спосіб життя).

         Пріоритетні напрями роботи для працівників щорічне проходження медичного огляду, проходження курсів з домедичної та тактичної медицини, заняття з ментального здоров’я та заняття з фізичної розминки.

         5. Навчально-виховна робота у навчальному закладі:

         Форми роботи з педагогічними працівниками: традиційні (педагогічні ради – тематичні, періодичні (пульсуючі); оперативно-методичні та інструктивно-методичні наради при директорі щопонеділка; засідання МО; засідання художньої ради; оперативно-методична робота над колективною проблемою, теоретичні та практичні семінари, школи професійної майстерності, передового досвіду, науково-практичні конференції, педагогічні читання); нетрадиційні (методичні посиденьки, педагогічна виставка, «круглий стіл», педрада-презентація, педрада-консиліум; методичний фестиваль, методична нарада-тренінг, методичні сесії, консультації-практикуми, консультації-дебати, засідання «проблемного столу», проведення показового «відкритого» уроку, дискусійний клуб, творчий портрет, майстер-клас, портфоліо педагога, авторська програма).

Приділяється велика увага роботі з молодими спеціалістами (Терещенко А.С.) – створено «ланку взаємодопомоги», проводяться індивідуальні бесіди, педагог залучається до роботи методичної ради, також залучаються такі форми роботи як наставництво, консультації, самоосвіта, стажування тощо.

            Підвищення фахового рівня педагогічних працівників проводиться шляхом:

-       проходження курсової перепідготовки та системи внутрішньо шкільних методичних заходів (майстер-класи, ознайомлюючі лекції з ДПМ та образотворчого мистецтва для вчителів, взаємовідвідування занять, педагогічні консиліуми, аукціон методичних ідей);

-       використання сучасних наукових психолого-педагогічних досягнень, інноваційних технологій під час проведення навчально-виховного процесу;

-       виявлення, вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного досвіду педагогічні читання, групові консультації;

-       програмно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу, придбання методичної літератури, збірників програм, використання інтернет-джерел, виготовлення вчителями наочних посібників, методичних розробок, теоретичні випускні роботи учнів школи;

- використання новітніх технологій у роботі з учнями – використання комп’ютерних технологій під час уроків, дистанційне навчання за допомогою інтернет-мереж.

         6. Конкурсно-виставкова та культурно-масова діяльність школи

Однією з традицій Фастівської школи народної майстерності є проведення виставок-ярмарків, виставок, індивідуальних виставок, конкурсів дитячих робіт з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що є основою стимулювання учнів до нових творчих досягнень.

Конкурсно-виставкова діяльність школи: вчителі та учні школи у 2023-2024 навчальному році взяли участь та стали переможцями у багатьох виставках, конкурсах та різноманітних заходах (конкурсах, виставках, акціях, челенжах, конференціях, фестивалях, проектах, флешмобах, МАНУ) міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів:

-       переможці міських конкурсів – 103 учня;

-       переможці обласних конкурсів – 23 учня;

-       переможці Всеукраїнських конкурсів – 4 учня;

-       участь у Міжнародних проектах – 20 учнів.

         Волонтерська діяльність школи: вчителі школи, учні та їх батьки постійно протягом навчального року приймають участь у благодійних мистецьких ярмарках, зароблені кошти з яких передавалися у волонтерські організації для воїнів ЗСУ і бійцям на фронт, а також у акціях «Листівка для воїнів», «Смаколики для воїнів», «Подарунок для воїнів», «Валентинка для воїнів», «Кришечки для протезів» та інші. Також вчителі та учні школи виготовляли окопні свічки, збирали постіль для поранених бійців, які знаходяться на лікуванні у шпиталю.

 7. Управлінська діяльність у навчальному закладі

Вивчення стану навчально-виховного процесу, динаміки змін навчальних досягнень учнів, професійної компетентності педагогічних працівників – протягом навчального року в.о. директора Зуєнко О.В., заступником директора з навчально-виховної роботи Жовнір О.О. та методистами щколи Пількевич О.М. та Фльокою Ж.С. проводилося відвідування занять вчителів школи; кожен семестр проводиться рубіжний перегляд та оцінка знань та умінь учнів ФШНМ шляхом виставки-звіту за семестр, проводиться діагностування педпрацівників, анкетування серед учнів школи вчителів та батьків, в кінці року проходять випускні екзамени з обов’зкових дисциплін ДПМ, рисунок, композиція, живопис, історія народного мистецтва та краєзнавства).

 8. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі

          Проводяться такі форми та види роботи з батьками – індивідуальні форми роботи (індивідуальні бесіди), та колективні (загальношкільні батьківські збори, засідання батьківського комітету, загальні збори колективу з залученням батьківського комітету та представників громадськості, участь, у виховних заходах – святах, вечорницях, екскурсіях, зустрічах з митцями та медпрацівниками).

         Дієвість роботи батьківських комітетів – батьківський комітет ФШНМ сприяє поліпшення матеріально технічної бази школи, активно приймає участь в діяльності школи – екскурсіях, виставках, святах.

Співпраця з громадськими організаціями – співпраця з Фастівським осередком Всеукраїнського товариства «Просвіта», Фастівським козацьким куренем УК, Фастівським державним краєзнавчим музеєм, громадським комітетом «Пошук» ім. М. Глухенького, музеєм І. Гончара м. Київ, міським музеєм «На колесах» ст. Фастів, Меморіальним музеєм композитора К.Г. Стеценка у с. Веприк, міськими та районними відділами сім’ї та молоді, міським ПК.

В освітньому закладі постійно проводиться аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу; директор реагує протягом 3 днів на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою навчального закладу, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

 9. Основні завдання на 2024-2025 навчальний рік

Поряд з позитивними надбаннями у роботі закладу необхідно відмітити ряд завдань, із розв’язанням яких діяльність школи покращиться, і вирішенню яких слід приділити найбільше зусиль у 2024-2025 навчальному році:

 - продовжувати проводити обласні педстудії на базі ФШНМ для вчителів образотворчого мистецтва, керівників гуртків художньо-естетичного напрямку та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (Постернак О.В. «Формування культурної компетентності учнів засобами декоративно-прикладного мистецтва (на прикладі ліплення)»).

 - розширити напрямки роботи учнівських об’єднань для участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – задіяти молодшу ланку учнів «Юніор»;

- продовжувати профорієнтаційну роботу;

- покращити матеріальну базу школи;

- вирішувати питання щодо переїзду до нового приміщення школи.

Відроджувати народні традиції і розвивати художню культуру – це основні завдання діяльності школи. Для цього існує школа, щоб не дати завмерти традиціям народного мистецтва і сприяти їх позитивному розвитку. Наша мета – віднайти в дитячій душі золоті розсипи її таланту і допомогти його розвинути. Колектив школи плідно працює і прикладає максимум зусиль для покращення навчально-виховного процесу та розвитку школи.

  

В.о. директора школи               Оксана ЗУЄНКО


Немає коментарів:

Дописати коментар