Про нашу школу

Фастівська школа народної майстерності  -  профільний позашкільний навчальний заклад у системі управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, відомий осередок пропагування народного мистецтва.         
   
 Основним напрямком діяльності школи є художньо-естетичний, що передбачає залучення вихованців до активної діяльності з вивчення вітчизняної і світової культури та мистецтва, оволодіння практичними уміннями та навичками у різних видах мистецтв.
Головною метою школи є забезпечення реалізації права громадян на позашкільну освіту, як складову системи безперервної освіти,  спрямовану  на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації змістовного дозвілля та професійної орієнтації.

   Головними завданнями школи є:
- реалізація державної політики в сфері позашкільної освіти засобами культури і мистецтва;
- надання методичної допомоги навчальним закладам системи загальної середньої освіти з питань упровадження форм і методів  художньо-естетичної роботи з учнівською молоддю в практику навчально-виховної діяльності;
- створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у школі народної майстерності, організація їх дозвілля;
- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей та юнацтва, розвиток дослідницької діяльності вихованців у різних видах мистецтва;
- формування в учнів національної самосвідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя;
- задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до особистих інтересів і здібностей;
- просвітницька діяльність;
- виховання підростаючого покоління на українських звичаях та традиціях.

Школа в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, Положенням про центр, палац, будинок, клуб художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, художньо-естетичної творчості учнівської молоді, дитячої та юнацької творчості, естетичного виховання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним статутом.


          Фастівська школа народної майстерності була заснована 8 грудня 1993 року. Рішенням виконавчого комітету Фастівської міської Ради народних депутатів від 06.04.1995 року Фастівській школі народної майстерності було передано приміщення, розташоване по вул. Соборній, 19, тел.: 5-36-60. Площа земельної ділянки 0,125 га, передана у користування школи Фастівською міською Радою народних депутатів від 20.03.1996 року. Загальна площа приміщення 342 м2.


Для організації занять у школі обладнано дев’ять навчальних кімнат та музей-світлиця, в якому  проводяться заняття з історії та теорії народного мистецтва, у фондах якого налічується  345 експонатів. Серед них є багато творчих робіт видатних українських майстрів високого рівня: Григорія Павловича Денисенка з міста Василькова, Марфи Ксенофонтівни Тимченко, які є членами Національної спілки народного мистецтва України. А також старовинні речі з багатьох куточків Київщини, найкращі твори вчителів та учнів школи. Також в школі є виставкова зала, в якій проводяться виставки-конкурси шкільного та міського рівня, семінари, майстер-класи, батьківські збори та виховні заходи.